Gifhorn

Ve dnech 29. 8. – 30. 8. 2019 se PhDr. Jana Šťastná a Mgr. Blanka Pešánová zúčastnily oslav 40. výročí založení naší partnerské školy EUROPASCHULE HUMBOLDTSGYMNASIUM GIFHORN. Touto návštěvou byla završena téměř dvacetiletá vzájemná  spolupráce našich škol, kdy každoročně studenti z Gifhornu pobývají týden v hostitelských rodinách našich studentů a naši studenti poté v německých hostitelských rodinách. Spolupráce našich škol byla oceněna i několika pozvanými řečníky, kteří osobně v minulých letech právě v rámci tohoto programu do České republiky zavítali.

K těmto výměnám došlo i tento rok. Čtrnáct studentů naší školy odletělo v květnu do Gifhornu, kde pro ně byl připraven bohatý program. Účastnili se výuky, jezdili na výlety do okolí – do Hannoveru, do Wolsburgu atd. V červnu jsme pak německé studenty přivítali v Mladé Boleslavi, zorganizovali prohlídku Prahy , podívali se k Máchovu jezeru, ukázali jim naši školu a navštívili Muzeum Škoda.

Všichni studenti byli spokojeni a patří jim za jejich pohostinnost a aktivní přístup poděkování.

Mgr. Blanka Pešánová